Левски загря за Бургас с успех в "Надежда" (видео)

Отборът на Левски надви с 2:1 Локомотив (София) в контрола между двата тима в столичния квартал "Надежда". Двубоят се игра пред около 1000 зрители, а попаденията реализираха Симон Сандберг (5), Димитър Георгиев (27) и Франсис Нар (84). Така "сините" загряха с успех преди гостуването на Нефтохимик от 6-ия кръг на Първа професионална лига в събота.

Наставникът на гостите Люпко Петрович заложи на Галин Иванов и Виктор Генев, които карат пробен период на "Герена". Двамата бяха от малкото, които играха през цялата среща, като загатнаха за своя потенциал. От първата минута шанс получиха също Иван Чворович, Симон Сандберг и Мехди Бурабия, който е назад с подготовката. Освен това Алекс Боримиров, Атанас Кабов и Иво Аларгов от юношите бяха титуляри.

Левски - Локомотив (София) Левски поведе в самото начало. Точен за "сините" бе Сандберг, който вкара своя първи гол за тима в 5-ата минута на мача с глава. Шведът се разписа след центриране от корнер, но в 13-ата минута бе заменен принудително. Причината затова е, че в рамките на няколко минути получи два удара в главата. На неговото място влезе младокът Иван Калиджийски.

Левски - Локомотив (София) Таранът на домакините Димитър Георгиев изравни в 27-ата минута, след като се възползва от несполучлива намеса на Чворович. Сърбинът не успя да хване топката след първия изстрел на Георгиев, тя се върна в деветката на домакините, който при втория изстрел прати топката в мрежата.

Левски - Локомотив (София) Петрович пусна още млади играчи на почивката, а в 72-ата минута след няколко опасности пред вратата на "сините" в игра се появиха Нар, Аниете, Бабатунде, Де Ноойер и Александър Александров. Последният обаче престоя на терена едва една минута, тъй като бе изгонен с директен червен картон. Причината затова е, че фаулира откъсващия се нападател на "червено-черните". На неговото място влезе Сашо Александров, тъй като двамата треньори се бяха разбрали предварително да има смени при евентуални червени картони.

Левски - Локомотив (София) Франсис Нар донесе победата на гостите в 84-ата минута, когато се разписа с плътен удар от границата на наказателното поле. Оставащите минути той пропусна да вкара още веднъж на празна врата, но въпреки това Левски спечели с 2:1.

"Сините" ще търсят четвърта поредна победа в Първа лига в Бургас срещу "шейховете" с приповдигнато настроение, докато "железничарите" ще търсят втори успех във Втора лига също край морето във визитата на Поморие.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛЕВСКИ 1:2
0:1 Сандберг (5)
1:1 Д. Георгиев (27)
1:2 Нар (84)

ЛОКОМОТИВ: 1. Цветомир Витков, 17. Анестис Хадзилиадис, 23. Емил Виячки, 6. Вилиян Комитски, 19. Денис Пудев, 5.Йоргус Бозукис, 8. Богомил Христов, 7. Даниел Пеев, 11. Калоян Ангелов, 15. Владислав Мисяк. 9. Димитър Георгиев.

Резерви: 22. Александър Любенов, 14. Калоян Бонев, 16. Йордан Ризов, 18. Златко Бонев, 21 Борис Мидилев, 3. Слави Паскалев, 4. Васил Вакадинов, 13. Кристиан Николов

ЛЕВСКИ: 21. Иван Чворович, 23. Симон Сандберг, 18. Иво Аларгов, 25. Сашо Александров, 22. Виктор Генев, 15.Роман Прохазка,  75. Алекс Боримиров, 16. Атанас Кабов, 27. Мехди Бурабия, 10.Венци Христов, 3.Галин Иванов

Резерви: 29. Боян Йоргачевич, 7. Франсис Нар, 17. Бабатунде Адениджи, 5. Александър Александров, 8. Джереми де Нойер, 20. Антонио Аниете, 19. Петър Виданов, 6. Иван Калиджийски