Кошмарен мач за Григор и тежка загуба от Мъри

Първата ракета на България Григор Димитров изигра кошмарен мач и записа тежка загуба от №2 в света Анди Мъри в сблъсъка помежду им на 1/8-финала на US Open. Хасковлията падна с 1:6, 2:6, 2:6 в десетия сблъсък помежду им и така записа 7-ма загуба от шотландеца. Голяма вина за лошото представяне на Гришо има и Мъри, който изигра изключително силен двубой и тотално доминираше на корта, като заслужено продължава на 1/4-финал, където го чака Кей Нишикори.

Началото на мача не бе лошо за Димитров, който стигна до първи две точки за пробив, но с добър сервис Мъри се измъкна от трудната ситуация. След това българинът взе своето подаване, за да изравни резултата, но това бе и последният гейм, който спечели в този сет.

При 1:2 Гришо с двойна грешка даде първа възможност за пробив на Мъри, а след това и сам му подари решаващата точка с един смач в мрежата. В шестия гейм при следващото си подаване, българинът отново даде възможност за пробив на своя съперник при 30:40 и още веднага британецът се възползва, за да докара нещата до 5:1 в своя полза. Накрая Мъри без особен проблем спечели и своето подаване и сета с 6:1.

И във втория сет нещата продължиха да се развиват зле за Григор, който допусна два ранни пробива и позволи на Мъри да поведе лесно с 3:0. В четвъртия гейм Гришо показа признаци на пробуждане и успя да върне един от пробивите, за да намали изоставането си на 1:3. Радостта обаче бе кратка, тъй като веднага след това на свое подаване Димитров поведе с 30:0, но допусна да бъде обърнат, а накрая и с двойна грешка подари гейма на своя съперник за 1:4.

В седмия гейм хасковлията показа характер, за да спечели , макар и трудно, като така записа първи гейм на свой сервис от този, който спечели в самото начало на мача. Така българинът намали изоставането си на 2:5, а в следващия гейм доста изпоти Мъри, който все пак спечели подаването си и сета с 6:2.

И третият сет бе също толкова труден за българина, който поведе с 40:15 на свой сервис, но пак допусна обрат и брейк. След това Гришо притесни Мъри, който се наложи да спасява две точки за пробив, но бомбените сервиси му бяха верен помощник и той поведе с 2:0. Последва и нов пробив при подаването на Григор за 0:3, а след това и британецът спечели и своето подаване за 0:4. До края повече драма нямаше, като всеки печелеше на свой сервис, за да оформят крайното 6:2 в полза на Мъри, който така спечели и мача.

Гришо направи едва 2 аса и то в самия край на мача, като в същото време имаше цели 6 двойни грешки. Той направи и цели 43 непредизвикани грешки в двубоя срещу само 13 уинъра. Първият му сервис влизаше в 62% от случаите, но той печелеше едва 53% от точките при вкаран първи сервис.

Мъри също нямаше много висок процент на първи сервис - 53%, но пък за сметка на това вторият му сервис вършеше чудесна работа и постоянно вадеше от равновесие българина. Той завърши мача с 9 аса, 5 двойни грешки, 28 уинъра и 24 непредизвикани грешки, като спечели 92% от геймовете на свой сервис.