Сърбия и Ейре се сбориха здраво, но не излъчиха победител (видео)

Отборите на Сърбия и Ейре не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си от група "D" на световните квалификации. Срещата бе доста вълнуваща с разменено надмощие на двата тима, като крайният резултат може би бе най-логичен - 2:2.

Ейре откри резултата още в 3-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле топката стигна до Хендрик, който сдалечен изстрел бе точен за 0:1.

Сърбия обаче направи пълен обрат. В 62-ата минута след като Душан Тадич бе намерен в наказателното поле, но не успя да отправи удар. Топката обаче стигна до Филип Костич, който отблизо не сгреши. В 68-ата минута пък домакините получиха дузпа за нарушение срещу Костич, а Тадич от бялата точка изведе своя тим напред - 2:1.

Сърбите можеха да решат всичко в своя полза в 72-ата минута, когато Павлович удари греда от добра позиция. В крайна сметка домакините бяха наказани в 81-ата минута, когато след центриране от корнер Мърфи бе изпуснат и с глава оформи крайното 2:2.

Това бе първи мач за двата тима в групата, като те имат по една точка в актива си.