Австрия измъкна трите точки в Тбилиси (видео)

С нужната доза късмет Австрия успя да пречупи Грузия и да се наложи с 2:1 като гост в откриващия мач от световните квалификации в Група "D", с което зарадва феновете си след слабото представяне на Евро 2016. Възпитаниците на Марсел Колер водеха уверено с 2:0 след първото полувреме, но в края бяха принудени да се защитават с всички сили, за да изтръгнат трите точки.

Играещият в германската Бундеслига Мартин Хинтерегер откри в 16-ата минута след подаване на Дейвид Алаба. Три минути преди почивката Марко Арнаутович навърза отбраната на грузинците и поднесе перфектен пас към Марк Янко на празна врата и Австрия поведе с 2:0.

След почивката обаче домакините заиграха по-добре и в 65-ата минута Валери Казаишвили удари греда. В 78-ата минута нищо не можеше да спре съотборникът на Ивелин Попов в Спартак (Москва) Жано Ананидзе и разликата в резултата беше редуцирана до едно попадение след фамозен шут от далечно разстояние. Грузинците атакуваха до последната секунда, но шансът не беше на тяхна страна.

Гостите можеха да си спестят мъките, ако в 55-ата минута Янко беше направил 3:0, след като беше излязъл сам срещу вратаря.

Другите тимове в групата са Уелс, Сърбия, Република Ирландия и Молдова. В следващите мачове на 6 октомври австрийците приемат "драконите", а грузинците ще гостуват на ирландците.

ГРУЗИЯ - АВСТРИЯ 1:2
0:1 Хинтерегер (16)