България с два полуфинала на международния турнир в Тренчин

Петя Неделчева и Мария Мицова на двойки жени и Иван Русев на сингъл мъже се класираха за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в Тренчин (Словакия). Така те си гарантираха минимум бронзови медали. Неделчева и Мицова победиха на четвъртфиналите Ема Цизел и Настя Стоване (Словения) с 3:0 (11:8, 11:3, 11:7) за 18 минути. Следващите им съпернички са номер 4 в схемата Алжбета Басова и Михаела Фухсова (Чехия).

На жени сингъл Мицова, номер 3 в схемата, загуби на четвъртфиналите от шестата поставена Наталия Войцех (Украйна) с 0:3 (7:11, 8:11, 4:11) за 15 минути. При мъжете Иван Русев продължава напред след успех срещу номер 6 Гергели Краус (Унгария) с 3:1 (8:11, 11:7, 11:6, 11:8) гейма за 43 минути. В спор за място на финала българинът ще играе срещу третия поставен Алекс Лейн (Англия).