Неделчева и Мицова биха водачките в схемата на двойки

Петя Неделчева и Мария Мицова се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Тренчин (Словакия). Във втория кръг късно снощи те победиха водачките в схемата Сара Бойл и Рейчъл Дараг (Ирландия) с 3:0 (11:9, 11:3, 11:8) за 27 минути. Следващите им съпернички са Ема Цизел и Настя Стоване (Словения).

На жени сингъл Мицова е номер 3 в схемата и също достигна до четвъртфиналите, където днес ще играе срещу шестата поставена Наталия Войцех (Украйна). При мъжете Иван Русев продължава напред и в спор за място на полуфиналите излиза срещу номер 6 Гергели Краус (Унгария). Русев и Даниел Николов, втори поставени на двойки мъже, допуснаха загуба във втория кръг от Якуб Битман и Павел Дранчак (Чехия) с 2:3 (8:11, 14:12, 11:4, 8:11, 8:11) гейма за 43 минути. В турнира участваха още двама българи - Лилян Михайлов и Димитър Янакиев, но те отпаднаха в по-ранните етапи.