100 години ски спорт в България

Базел показа класа с 3 гола за 15 минути

3 гола за 15 минути в последната си репетиция преди гостуването на Лудогорец в Шампионската лига вкара първият съперник на разградчани в групата Базел. В среща от 6-ия кръг на швейцарското първенство бившият тим на национала Иван Иванов записа успех с 3:0 при визитата си на Тун.

Базел гостува на Лудогорец на 13 септември, а преди това има само домакинство срещу Грасхопър.

В Тун защитникът Михаел Ланг откри резултата в 4-ата минута. Нападателят Марк Янко направи 2:0 9 минути по-късно. Халфът Лука Цуфи оформи крайното 3:0 в 19-ата минута. Така Базел продължава да е на върха в класирането с пълен актив от 18 точки, а вторият Люцерн вече има 6 по-малко. Любимият отбор на легендата в тениса Роджър Федерер има и една победа в турнира за купата на Швейцария.