Спартак бие наред, но този път без Попето (видео)

Спартак (Москва) запази лидерската си позиция в Премиер лигата и след 5-ия кръг. Възпитаниците на новия старши треньор Масимо Карера спечелиха с 2:0 гостуването си на Анжи и продължават без загуба от началото на сезона. Спартак има 13 точки и води в класирането, следван от шампиона ЦСКА (Москва) с 11 и Терек с 10. Българският национал Ивелин Попов остана на резервната скамейка и така и не влезе в игра.

Резултата на "Анжи-Арена" беше открит от Жано Ананидзе в средата на първото полувреме. Халфът получи пас с пета от Зе Луиш и простреля Александър Беленов. В 81-ата минута звездата на Спартак Куинси Промес оформи крайното 2:0 за столичани. Холандецът, който вчера удължи договора си с клуба, преодоля Дарко Лазич и отблизо заби топката под гредата.
Спартаковци играха с човек по-малко след 72-ата минута, когато за два жълти картона беше изгонен Андрей Ешченко.

"Много важна победа. Тя показва, че ще сме фактор в първенството. Отборът ни е съставен от истински мъже. Независимо от обстоятелстват, винаги играем за победа и ще продължим да се придържаме към тази философия", коментира след двубоя в Каспийск Карера.