Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

"Дюшекчиите" отново "издишат" срещу новак

Атлетико Мадрид продължава да буксува от началото на сезона в Примера дивисион. "Дюшекчиите" записаха второ поредно равенсто и отново срещу новак. Този път мадридчани направиха нулево реми в гостуването си на Леганес, след като в първия кръг направиха хикс у дома с Алавес (1:1).

Любопитен факт е, че преди 15 години Фернандо Торес направи дебюта си за Атлетико Мадрид именно срещу Леганес. Днес Хлапето се появи в игра като смяна през второто полувреме, но не успя да помогне на своя тим да измъкне победата.

И отново проблемите на Атлетико бяха в предни позиции, където липсваше завършващият удар. Гостите отправиха доста удари към вратата на съперника, а сериозни пропуски направиха Антоан Гризман в 38-ата минута, когато изстрелът му бе спасен от вратаря, а Кевин Гамйеро бе спрян в 52-ата минута след ново страхотно спасяване на стража на домакините. След това в 75-ата минута отново Гризман засече хубаво центриране на Яник Ферейра Караско, но този път топката мина до гредата.

В същото време играчите на Леганес се задоволяваха предимно да се бранят и рядко поглеждаха към вратата на Ян Облак.

В крайна сметка мачът завърши без голове и без победител, като двата тима прибавиха по точка в актива си. Така Леганес продължава с отличното си представяне от началото на сезона и с 4 точки заема 3-ото място във временното класиране. Атлетико пък е едва на 11-ата позиция с 2 точки до момента.