Вратарски автогол донесе победа на Евертън (видео)

Отборът на Евертън надигра с 1:0 гостуващия Стоук Сити в мач от третия кръг на Премиър лийг. В 50-ата минута Шей Гивън имаше нещастието да си отбележи автогол - отрази дузпа, но след като топката се отклони от гредата, удари вратаря в гърба и влезе в мрежата.

В петата минута дойде първата възможност за домакините след отлично действие на Кевин Миралас, който финтира Глен Уилън, но Шей Гивън покри ъгъла. След първоначалния натиск на ливърпулци гостите се посъвзеха. Отбраната на "грънчарите" трудно издържаше срещу мощта на Ромелу Лукаку. В 25-ата Ашли Уилямс беше много близо до гол, но Питър Крауч изчисти от голлинията. В 39-ата Мейсън Холгейт достави много добра топка, но мъничко не достигна на Лукаку.

В началото на втората част Евертън си спечели дузпа. В 50-ата минута Фил Бардсли случайно преплете крака с Ашли Уилямс и съдията посочи бялата точка. Лейтън Бейнс стреля ниско, Шей Гивън изби топката в гредата, тя се върна и злощастно влезе като автогол след отбиване в гърба на стража - 1:0. В 58-ата Стоук пропусна страхотен шанс за изравняване. Марко Арнаутович насочи с глава малко по-високо от необходимото. В 80-ата Яник Боласие отправи много опасен изстрел, Гивън нямаше шанс да играе с топката, но тя размина гредата и излезе в аут.

Евертън вече има 7 точки от 9 възможни. Стоук е на дъното.