Марсилия отново запя старата тъжна песен

Отборът на Олимпик Марсилия продължава трагичното си представяне в Лига 1, така както бе през по-голямата част от миналата кампания. В мач от втория кръг на надпреварата ОМ загуби с 1:2 при визитата си на Гинган. Така след нулевото равенство срещу Тулуза в първия кръг мястото на Франк Паси начело на отбора започва да се клати.

Резултатът бе открит още в първата минута на мача, когато Янис Салибур даде преднина на бретанците. Тогава Маркус Коко нахлу в наказателното поле и подаде към халфа, който откри. В средата на втората част домакините удвои, след като Жереми Сорбон засече центриране по земя на Лука Део. В 78-ата минута Флориан Товен намали резултата с хубав далечен удар, но това не промени крайния изход от срещата. Така Марсилия остава с една точка от първите си два мача, докато Гинган вече е с четири.