Боро взе дербито със Съндърланд, Мойс още чака първата си победа (видео)

Мидълзбро постигна първа победа след завръщането си в Премиър лийг, след като надви с 2:1 Съндърланд като гост в първото дерби на Североизтока през новия сезон. Герой за гостите бе Кристиан Стуани, който реализира два гола (13' и 45'). Патрик ван Аанхолт (71') върна едно попадение, но това се оказа недостатъчно за селекцията на Дейвид Мойс, който трябваше да преглътне втора поредна загуба.

Папи Джилободжи дебютира за Съндърланд, докато Пади Макниър и Аднан Янузай започнаха като титуляри за първи път. Три промени имаше и в състава на Мидълзбро. Брад Гузан започна на вратата вместо Виктор Валдес. Адам Форшоу и Кристиан Стуани също бяха титуляри са гостите.

"Черните котки" започнаха по-силно, но още при първата си атака - в 13-ата минута, Боро нанесе удар. Кристиан Стурани нанесе страхотен шут от около 30 метра, който не остави шансове на Маноне.

В 29-ата минута Дефоу прати топката във вратата на Гузан, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В самия край на първата част Мидълзбро удвои преднината си. Форшоу изведе Негредо, който много добре задържа, елиминира Родуел с един финт и пусна топката към Стуани, който нямаше проблеми да завърши от няколко метра, вкарвайки втория си гол днес.

В 50-ата минута Дефоу претендираше за дузпа, която така и не получи, а десетина минути след това Янузай пропусна много добра възможност. Активизирането в редиците на домакините обаче даде резултат в 71-ата минута, когато Ван Аанхолт намали. Гузан изби удар на Уотмор, а холандецът довкара отблизо.

Домакините опитаха натиск в търсене на изравнително попадение, но така и не успяха да стигнат до чисти възможности пред вратата на Гузан.