Сърбия стана олимпийски шампион по водна топка при мъжете

Сърбия спечели златните медали от олимпийския турнир по водна топка при мъжете. На финала сърбите победиха шампиона от Лондон 2012 Хърватия с 11:7. Сърбите, които са световни и европейски първенци, поведоха с 6:3 след втората част и контролираха изцяло развоя на двубоя за титлата в Рио де Жанейро. Душан Мандич се отличи с четири попадения за сърбите, които печелят златните медали като отделна държава за първи път. Душко Пиетлович и Филип Филипович добавиха още по две попадения за историческия сръбски успех.

Сандро Сукно реализира три гола в полза на Хърватия. Сърбите водеха с 9:5 преди началото на последната четвърт. В нея хърватите реализираха само две попадения и не успяха да се доберат до обрат.

В мача за третото място Италия победи Черна гора с 12:10, докато деветкратният олимпийски шампион Унгария остана на петата позиция в крайното класиране, след като надигра Гърция също с 12:10.

Финални срещи на турнира по водна топка за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: