Италия спечели бронзовите медали на турнира по водна топка

Италия спечели бронзовите медали на турнира по водна топка за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро. В спора за отличието италианците победиха европейския вицешампион Черна гора с 12:10 (5:4). Тимът на Италия, който е олимпийски вицешампион от Лондон 2012, поведе в средата на третата част със 7:5 и до края на мача имаха преднина в резултата. Кристиан Пресчути направи 11:8 шест минути преди финала, а последното попадение беше дело на Матео Алкарди.

Пресчути вкара 4 гола за италианския тим, а с три попадения се отличи Валентино Гало. За Черна гора Младан Янович реализира 3 гола.

По-късно днес на финала ще се срещнат Хърватия и Сърбия.

Испания победи домакините от Бразилия в спора за осмото място в крайното класиране.

Финални срещи на турнира по водна топка за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: