Ница с две от две при новия треньор

Отборът на Ница записа втора поредна победа от началото на сезона и за момента е вторият отбор с пълен актив от точки след първите две срещи след Лион. "Орлетата" взеха успех далеч от дома при визитата си на Анже с 1:0. Единственото попадение отбеляза Аласан Плеа още в четвъртата минута на мача. Нападателят се възползва от центриране от фаул на Жан Микаел Сери и прати топката в мрежата. До края на мача и двата тима имаха по няколко положения за гол, но никой не успя да вкара и така Ница се поздрави с успех. Люсиен Фавър може да бъде доволен от началото на кариерата си начело на клуба, докато Анже пък е на другия полюс с две загуби.

Тулуза разби с Бордо с 4:1, след като нанесе важен удар още в първите минути на срещата. До деветата домакините водеха с 2:0, благодарение на попадения на Иса Диоп и Кристофър Юлиен. През втората част Мартин Брайтвайт добави нови две попадения, а Исаак Телин вкара почетното попадение за за жирондинците.

Бастия нанесе тежка загуба на Лориен с 3:0 като гост. Ален Сен-Максимин откри резултата в средата на първата част, а скоро Ибрахим Дидие Н'донг от "мерлузите" бе изгонен. Преди почивката Енцо Кривели удвои, а през втората част Лориен остана с още един човек по-малко, тъй като Бенжамен Жано бе изгонен. Десетина минути преди края Кривели отбеляза още един гол за крайното 3:0.

Рен победи с 2:0 новака Нанси с попадения на Йоан Гуркюф и Джовани Сио. Така бретанците се реваншираха за загубата от Ница през първия ден на шампионата, докато Нанси продължи лошата си серия от разгрома от Лион.