Аржентина затрудни, но не спря Бразилия по пътя към полуфинала в Рио (СНИМКИ)

Бразилия се класира на полуфинал на турнира по волейбол за мъже на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като победи Аржентина с 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23). Съперник на домакините на олимпиадата ще бъде отборът на Русия, който по-рано през деня се наложи с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) над Канада.

Бразилците губеха с 19:20 в първия гейм, но Уолъс де Соуза изравни, а Маурисио Борхес направи един ас при серия от три последователни точки на негов сервис за 23:20. Вторият гейм беше равностоен до 8:8, но аржентинците направиха серия от 7:1 и изравниха общия резултат в двубоя.

Бразилците се мобилизираха след тежко загубения втори гейм и започнаха третия с две поредни завършени атаки на Уолъс де Соуза, последвани от блок и нападение на Маурисио Борхес. Те поведоха и в геймовете след 25:19, а в последната част резултатът бе равен до 22:22. Нови две завършени атаки на Де Соуза и грешка на аржентинците от сервис обаче сложиха край на мача и Бразилия спечели.
В другия полуфинал ще играят Италия и САЩ.

БРАЗИЛИЯ - АРЖЕНТИНА 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:19)

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде  2, Уолъс де Соуза 24, Фелипе Фонтелес-Липе 11, Рикардо Лукарели 4, Лукас Сааткамп 11, Маурисио Соуза 9 - Сержо Сантос-либеро (Уилям Аржона, Евандор Гера, Маурисио Боржеш 11)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 2, Бруно Лима 9, Кристиан Поглажен 14, Факундо Конте 12, Себастиан Соле 8, Пабло Крер 5 - Алексис Гонсалес-либеро (Демиан Гонсалес, Хосе Луис Гонсалес 7, Есикиел Паласиос 5, Николас Бруно 2)
Старши-треньор: Хулио Веласко

Четвъртфинални срещи от турнира по волейбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Канада - Русия 0:3 (15:25, 20:25, 18:25)
САЩ - Полша 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)
Италия - Иран 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)
Бразилия - Аржентина 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23)