ЦСКА-София громи аутсайдер за 21 минути - куриозен автогол беляза мача (видео+галерия)

ЦСКА-София разгроми с 5:1 Нефтохимик в мач от третия кръг на Първа лига. И шестте попадения в срещата бяха дело на футболисти в червено. До 21-ата минута футболистите на Христо Янев водеха с 4:0 след точни изстрели на Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш и Диого Виана (2). След почивката Александър Дюлгеров си вкара куриозен автогол, опитвайки се да върне топката към своя вратар Георги Китанов, а крайното 5:1 оформи Божидар Чорбаджийски.

ЦСКА - София - Нефтохимик

Срещата започна с гол от съблекалнята за домакините. Във втората минута Борис Галчев центрира от фаул и Преслав Йорданов вкара с глава. Само 180 секунди по-късно отново Галчев центрира от фаул, а Арсенио Нунеш реализира за 2:0, след като от два метра чукна топката в мрежата на Стоян Колев.

И когато изглеждаше, че в срещата има затишие, на преден план изпъкна Диого Виана, реализирал две попадения в рамките на 120 секунди. Първо в 20-ата минута Нефтохимик не успя да се справи с поредно центриране, този път от корнер, топката стигна до Виана, който с шут от 20 метра я заби под гредата. Само минута по-късно португалецът се възползва от груба грешка на Яни Пехливанов и с техничен удар покрай плонжа на Колев вкара за 4:0.

В 41-ата минута Борис Галчев бе близо да вкара пети гол, но центрирането му от тъчлинията нацели напречната греда.

Втората част започна по-равностойно и в 53-ата минута Нефтохимик върна едно попадение по твърде куриозен начин. При безобидна атака на шейховете топката стигна до централния бранител на домакините Александър Дюлгеров, който опита да подаде към Китанов, но в същото време вратарят бе тръгнал напред и тя влезе в неговата мрежа.

Футболистите на Христо Янев можеха бързо да възстановят своята преднина от четири гола, когато в 62-ата минута резервата Самир Аясс бе изведен отляво очи в очи срещу Колев и стреля, но стражът на бургазлии докосна топката, след което тя се отклони в лявата греда.

В 81-ата минута ЦСКА-София стигна до пето попадение. Аясс центрира към Божидар Чорбаджийски, който не остави шанс на Колев след удар с глава от пет метра.

Така червените се върнаха на победния път след изненадващата загуба с 0:1 от Верея преди седмица. В следващия кръг тимът на Христо Янев ще се изправи срещу Пирин в Благоевград.

ЦСКА-СОФИЯ - НЕФТОХИМИК 5:1