Берое с първа загуба в Първа лига (видео)

Берое инкасира първа загуба в първенството, след като падна с 0:1 при гостуването си на Нефтохимик в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя реализира резервата Емануил Манев, който се разписа след отлично подаване на Иван Вълчанов.

Срещата започна с натиск на гостите, но той не доведе до създаване на опасности пред вратаря Янко Георгиев. Постепенно, след първия четвърт час, шейховете изравниха играта и на совй ред погледнаха по-смело към Макенджиев.

В 25-ата минута Орачев напредна през центъра на терена и стреля по земя, Макенджиев не се намеси добре и изпусна топката, но защитник на заралии успя да я изчисти.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и логично първата част приключи при 0:0.

След почивката играта стана малко по-динамична. Така се стигна до 59-ата минута, в която домакините откриха резултата. Това стана след отличен самостоятелен пробив на Иван Вълчанов, който завърши с брилянтен извеждащ пас в "коридор" към резервата Емануил Манев. Последва шут под гредата на нападателя и 1:0 за Нефтохимик.

В 73-ата минута Вълчанов отново блесна с отиграване. Този път стреля от воле извън границата на наказателното поле, но Макенджиев спаси.

Секунди преди да изтече редовното време Берое можеше да изравни, но параболичният изстрел на резервата Александър Георгиев с глава се отби в гредата.

НЕФТОХИМИК - БЕРОЕ 1:0