Турция тресна Бразилия

Турция победи домакините от Бразилия след две продължение в среща от турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Турският тим спечели със 79:76, след като редовното време завърши 60:60, а след първото продължение отново имаше равенство 70:70.

Баскетболистките на Турция изиграха отлично второ полувреме, за да наваксат пасива си от 20:36 на почивката. През третата част те отстъпваха дори с 18 точки. Лара Сандърс вкара 23 точки за победителките, а Исъл Албън добави 18 точки, 9 борби и 9 отнети топки.

Бразилия имаше шанс да прати мача в трето продължение, но Исиане Кастро пропусна тройка със сирената. Тя завърши мача с 22 точки. Турция ще играе срещу Австралия на четвъртфиналите. Бразилия завършва турнира без спечелен мач. Любопитното е, че мъжкият баскетболен отбор на Бразилия загуби от Аржентина по-рано днес със 107:11 точки след две продължения. Асами Йошида вкара 24 точки при победата на Япония над Франция със 79:71 точки.

Така японките завършват на четвърто място в класирането и продължават на четвъртфиналите, където ще играят срещу САЩ. Френският тим спечели първата част, но на почивката губеше с 32:40 и до края на мача не успя да навакса изоставането си. За френския тим по 14 точки реализираха Оливия Епупа и Изабел Якубу.

Турнир по баскетбол за жени от олимпийските игри в Рио де Жанейро:

група "А":
Австралия - Беларус - 74:66 (36:39)
Турция - Бразилия - 79:76 след две продължения (20:36, 60:60, 70:70)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!