Британките удариха САЩ на хокей на трева

Великобритания победи САЩ в спора за първото място в група Б на турнира по хокей на трева за жени от игрите в Рио де Жанейро. Британките се наложиха с 2:1 и завършиха на първа позиция в групата с пет поредни победи и пълен актив от 15 точки.

Американките останаха втори с 12 точки. Олимпийският вицешампион Аржентина си спечели място в елиминациите след победа с 5:0 срещу Индия. Мартина Кавайеро вкара два гола, а Мария Гранато, Карла Ребеки и Агустина Албертарио добавиха по още един за крайната победа в полза на южноамериканките.

Олимпийският и свeтовен шампион Холандия спечели група "А", след като по-рано победи с 2:0 Германия и стана недостижим на върха. По-късно днес пък Китай и Нова Зеландия ще играят директен мач за второ място, а Бундестимът е сигурен за третата позиция. Ксан де Ваард даде аванс на холандките с гол в петата минута на срещата, а Кити ван Мале се разписа в 44-та за крайното 2:0. Испания надигра Република Корея с 3:2 в друга среща от група А и завърши на четвърто място в класирането

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!