Холандките спечелиха Група "А" в турнира по хокей на трева

Олимпийският и свтовен шампион Холандия спечели Група "А" на турнира по хокей на трева за жени от игрите в Рио де Жанейро, след като победи с 2:0 Германия и стана недостижим на върха. По-късно днес пък Китай и Нова Зеландия ще играят директен мач за второ място, а Бундестимът е сигурен за третата позиция. Ксан де Ваард даде аванс на холандките с гол в петата минута на срещата, а Кити ван Мале се разписа в 44-ата за крайното 2:0.

Олимпийският вицешампион Аржентина си спечели място в елиминациите след победа с 5:0 срещу Индия. Мартина Кавайеро вкара два гола, а Мария Гранато, Карла Ребеки и Агустина Албертарио добавиха по още един за крайната победа в полза на южноамериканките.

По-късно днес Великобритания и САЩ ще играят за първото място, а Австралия ще срещне Япония в мач, след който ще стане ясен дали тимът от Зеления континент ще бъде трети, или пък четвърти зад британките.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!