Лил с грешна стъпка у дома срещу Габала (видео)

Отборът на Лил стигна само до равенство 1:1 в първия мач срещу Габала от третия предварителен кръг на Лига Европа. Този резултат със сигурност не бе най-желаният от французите, които ще имат доста работа за вършене в реванша, ако искат да обърнат нещата в своя полза.

Азерите първи взеха преднина в срещата още в 13-ата минута. Ника Квеквешкири центрира остро по земя във вратарското поле, където Вернидуб бе заел заел добра позиция и засече във вратата за 0:1.

След това Лил бе пълен господар на терена и направи куп пропуски пред вратата на съперника. Домакините обаче отбелязаха само един гол и той падна в 47-ата минута. Тогава Ренато Сивели с глава нацели напречната греда, топката тупна и се върна в Райън Мендес, който нямаше как да сбърка в опразнената врата.

Играчите на Габала пък със сигурност са доволни от това равенство и ще се надяват голът на чужд терен да им помогне да отстранят далеч по-именития си съперник в реванша.