Ботев (Пловдив) започна ударно, Иван Стоянов с първи голове за тима

Отборът на Ботев (Пловдив) започна ударно подготовката. Играчите на Николай Костов победиха с 4:1 третодивизионния Евроколеж. Срещата се игра на стадион "Ангел Кънчев" в Трявна. Първият гол дойде в 29-ата минута дело на Кристиан Димитров. В 76-ата минута новото попълнение на "канарчетата" Иван Стоянов направи 2:0. Малко по-късно Евроколеж намали, а в 83-ата минута Стоянов заби втори гол в срещата. Крайното 4:1 оформи Лъчезар Балтанов.

Първото положение за "жълто-черните" дойде още в 8-ата минута, когато Исмет Рамадан намери добре Даниел Кутев, който овладя топката, но тя бе избита секунда преди да стреля към вратата на "колежани".

В 27-ата минута един от най-активните за Ботев - Даниел Кутев пробва изстрел от около 15 метра, но шутът му срещна крак на противников бранител и кълбото излезе в корнер. Секунди по-късно Кристиан Димитров се оказа най-съобразителен в наказателното поле и откри резултата.

В 33-ата минута дойде и първият точен удар за Евроколеж. Ники Димитров стреля от далечно разстояние, но Мартин Димитров се справи. Пет минути преди края на първото полувреме и резервата Наско Милев пробва да се разпише. Той излъга двама бранители на "колежани", но шутът му рикошира и не се превърна в сериозна опастност.

В първите минути на втората част Милев можеше да направи резултата 2:0, но той не успя да засече добре центриране на Цветомир Панов. Едно от новите попълнения на Ботев - Жоало Паоло пропусна най-добрата възможност за тима. Той бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му с левия крак мина встрани.

В 76-ата минута новото попълнение Иван Стоянов удвои аванса на "жълто-черните". Той бе изведен зад гърба на защитата и след като овладя перфектно топката я прати в мрежата на Евроколеж. В 80-ата минута Пламен Упинов направи резултата 2:1. Интересен факт, е че той е юноша на Ботев.

В 83-ата минута Иван Стоянов върна разликата от два гола. Той се разписа след асистенция на Серкан Юсеин. Две минути преди края на редовното време, Лъчезар Балтанов оформи крайното 4:1. Той се възползва от пас на Крум Стоянов.

Следващата контрола за тима на Ботев (Пловдив) е на 29.06.2016г. срещу Оборище (Панагюрище).

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЕВРОКОЛЕЖ 4:1