Ботев (Пд) с нова изразителна победа в контролите

Отборът на Ботев (Пловдив) записа нова изразителна победа в подготовката си за новия сезон. След успеха над Евроколеж с 4:1 преди няколко дни, сега "канарчетата" надиграха с 5:0 тима на Оборище. Всички играчи на пловдивския тим взеха участие в мача с изключение на младия вратар Стамен Бояджиев и контузения Рафаел да Соуса.

Ботев доминираше през целия мач и откри резултата още в 1-ата минута откри Даниел Кутев след асистенция на Иван Стоянов. В 30-ата минута Жоао Пауло удвои преднината на своя тим с изстрел от границата на наказателното поле. В 40-ата минута пък Пауло асистира на Стоянов, който направи разултата класически.

През втората част Ботев отново натискаше повече и направи няколко пропуска преди в 69-ата минута Петър Альошев да си отбележи автогол за 4:0. Крайното 5:0 пък бе оформено от Наско Милиев в 80-ата минута след разбъркване в пеналта.

Стартовият състав на Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Филипе Бризола, Даниел Кутев, Жоало Пауло, Иван Стоянов

Оборище: Филип Димитров, Николай Парнаров, Борислав Сандев, Георги Георгиев, Калвин, Свилен Щерев, Николай Иванов, Ели Маркез, Антонио Цанков, Васил Тачев, Петър Челибашев