Ейре се точи за мъст заради ръката на Анри

Отборът на Ейре чака с нетърпение 1/8-финалната битка с Франция в неделя. Ирландците имат зъб на "петлите" от 18 ноември 2009 година. На "Стад дьо Франс" в Париж островитяните са безжалостно ощетени в плейоф за участие на Мондиал 2010. Първата среща отвъд Ламанша приключва с победа с 1:0 за Франция. В ответния мач в Париж редовните 90 минути приключват при 1:0 за ирландците.

В 103-ата минута Тиери Анри овладява топката с разперена ръка в наказателното поле, но съдиите замълчават. Последва пас към Галас и победен гол за домакините. Протестите на Ейре остават напразни и е подпечатана една от големите несправедливости в съвременната история на футбола. Във футболните среди веднага се появява информация, че тогавашният президент на ФИФА Сеп Блатер плаща 4 милиона евро на ирландската федерация, за да не си търси правата в съдебната зала.

Любопитното е, че на 26 юни в Лион Анри отново ще бъде на стадиона, но в ролята на коментатор за BBC. Бившият топстрелец дори посети лагера на Ейре в рамките на настоящото Европейско първенство. Двете страни се държаха дипломатично, но със сигурност неправедливостта не е забравена. Ейре иска реванш и в неделя има чудесна възможност да го получи.