Цвета Галунова с две отличия на Държавните първенства по блиц и ускорен шахмат

Цвета Галунова спечели две отличия на Държавните първенства по блиц и ускорен шахмат в Приморско.
Галунова стана шампионка на блиц, след като събра 6,0 точки след седем кръга по швейцарската система с контрола на игра от по 3 минути и по 2 добавени секунди на ход. На второ място завърши Ани Крумова с 5,5 точки, а трета се нареди Елица Раева с 5,0 точки.

На ускорен шахмат с контрола от 15 минути с 5 добавени секунди на ход миналогодишната победителка Галунова взе среброто с 2,5 точки след пет кръга по системата "Бергер". Шампионка стана Светла Йорданова с 3,0 точки, а бронза спечели Гергана Пейчева с 2,0 точки.

При мъжете на блиц след девет кръга по швейцарската система Ивайло Енчев събра 7,0 точки и защити титлата си от миналата година. Среброто заслужи Марио Вутов също със 7,0, а с бронза се окичи Момчил Николов с 6,5 точки.

На ускорен шахмат след изиграването на шест кръга по швейцарската система четирима състезатели събраха по 4,5 точки, като победител с най-добри допълнителни показатели стана Николай Милчев, следван от Лъчезар Йорданов, Петър Дренчев и Велислав Куков.