Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Байерн Мюнхен срещу Карл Цайс Йена в първия кръг за Купата на Германия

Носителят на Купата на Германия Байерн Мюнхен ще започне защитата на трофея си с гостуване на четвъртодивизионния Карл Цайс Йена, стана ясно след тегления жребий. Финалистът Борусия Дортмунд ще гостува на друг четвъртодивизионен отбор в лицето на Айнтрахт Тийр. Носителят на трофея за сезон 2014/15 Волфсбург ще бъде гост на ФСФ Франкфурт, Шалке среща Вилинген, а Байер Леверкузен се изправя срещу Хауенщайн. Новакът в Бундеслигата РБ Лайпциг гостува на новака във втора Бундеслига Динамо Дрезден в един от най-интересните мачове от първия кръг.

Третодивизионният Дуисбург, където старши треньор на Илия Груев, посреща Унион Берлин, а втородивизионният Ерцгебирге Ауе, воден от Павел Дочев, е домакин на елитния Инголщад. Отборът на Майнц, част от който е националът Тодор Неделев, гостува на Унтерхахинг в първия кръг. Двубоите, които ще дадат началото на новия футболен сезон в Германия, са предвидени за датите 19-22 август. В първия кръг за купата на Германия отборите от Бундеслигата няма как да се паднат помежду си, а като всички те гостуват на съперници от по-ниски дивизии.