Рулетката на дузпите прати Колумбия на полуфинал

Колумбия е вторият сигурен полуфиналист на Копа Америка. Това стана факт, след като тази нощ тимът се наложи с 4:2 след изпълнение на дузпи над Перу в 1/4-финалния сблъсък между двата тима. В редовното време двата отбора не си отбелязаха голове, а при 11-метровите удари колумбийците бяха безгрешни, докато техния съперник направи два пропуска от бялата точка и така подари победата на съперника.

Колумбия бе отборът, който стартира мача по-силно и още във 2-ата минута Карлос Бака проби в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но в ръцете на вратаря. Перу отговори с изстрел на Единсон Флорес с глава в 8-ата минута, но над вратата.

Колумбийците обаче продължиха да са по-настъпателни и в 21-ата минута Хамес Родригес бе близо до гола, но ударът му се отби от гредата. В 25-ата минута и Даниел Торес стреля от дистанция без успех.
И през втората част Колумбия продължи да доминира, но Перу се защитаваше добре и положенията за гол бяха малко. В 55-ата минута Бака стреля с глава, но твърде слабо, за да затрудни вратаря. В 78-ата минута отново той изскочи зад защитата, но вратарят Галезе излезе добре и не му позволи да стреля.

В заключителните минути и играчите на Перу най-накрая се активизираха. В 84-ата минута те претендираха за дузпа при едно по-остро влизане в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. В добавеното време Рамос можеше да се превърне в герой за "инките", като негов удар с глава отблизо летеше към вратата, но Давид Оспина с прекрасен рефлекс спаси.

В крайна сметка в редовното време не бе излъчен победител и се наложи дузпи да решат изхода на двубоя. При тях играчите на Колумбия показаха по-здрави нерви и се наложиха с 4:2. Всички изпълнители на колумбийците бяха точни от 11-те метра, докато Давид Оспина спаси изстрела на Мигел Трауко, а след това и Кристиан Куева стреля над вратата и окончателно реши изхода на мача.

По този начин Колумбия продължава напред в турнира и на 1/2-финала очаква победителя от сблъсъка между Мексико и Чили.