Коста Рика надви Колумбия след пет гола (видео)

Коста Рика победи Колумбия с 3:2 в мач без значение от Група "А" на Копа Америка Сентенарио. Колумбийците вече си бяха осигурили класирането на 1/4-финалите, докато костариканците бяха загубили шансове да продължат напред.

Двата тима си размениха по едно бързо попадение в двубоя. Още във втората минута Йохан Венегас даде аванс на Коста Рика, но той бе заличен само 4 минути по-късно след гол на Франк Фабра за Колумбия. В 34-ата минута именно Фабра си отбеляза автогол и това позволи на Коста Рика да излезе отново напред в резултата. Селсо Борхес реализира трето попадение за костариканците в 58-ата минута, а крайния резултат оформи Марлос Морено в 73-ата минута.

В крайното класиране в групата първи е тимът на домакина САЩ с 6 точки. Втори е отборът на Колумбия, също с 6 точки, трети са костариканците с 4, а последната четвърта позиция със само една точка зае Парагвай.

КОЛУМБИЯ - КОСТА РИКА 2:3
0:1 Венегас (2)