Мъри и Стойчо бият в Казахстан, Херо пада

Бившият треньор на ЦСКА Стойчо Младенов дебютира с победа в казахстанското първенство. Воденият от него Атирау победи с 2:1 Окжетпес в мач от 15-ия кръг.

Павел Шабалин откри за домакините в 28-а минута, но веднага след почивката Серж Нганбе изравни. Седем минути по-късно Пжемислав Тритко донесе победата за тима на Стойчо Младенов.

Със спечелените три точки Атирау вече е осми в класирането с 16 точки. Тимът на Младенов е на четири точки от шестата позиция, която позволява участие в плейофите за определяне на шампиона и участниците в евротурнирите. За момента шести е Актобе. В следващия кръг Атирау гостува на Акжайк в сряда (15 юни).

Шампионът Астана на Станимир Стоилов надви с 1:0 над Жетису с човек по-малко и вече води с девет точки в първенството. Танат Нусербаев вкара единствения гол в 45-ата минута, а Астана вече има 40 точки.

Втори с 31 точки е воденият от Димитър Димитров Иртиш (Павлодар). Тимът на Херо днес загуби с 0:2 като гост на Ордабаси след два гола на Азат Нургалиев.

снимка:rfcatyrau.kz