Холандия взе скалпа на още един еврофиналист (видео)

Националният отбор на Холандия взе скалпа на още един еврофиналист в контролна среща. След като преди няколко дни победиха Полша с 2:1, тази вечер "лалетата" се разправиха и с Австрия с 2:0 и то като гост във Виена.

Винсент Янсен откри резултата още в 9-ата минута, когато получи центриране в наказателното поле и с глава отблизо отбеляза за 0:1. В 67-ата минута гостите организираха хубава атака с няколко подавания в наказателното поле, като Люк де Йонг върна за Жоржиньо Вайналдум, който с прецизен удар не остави шансове на вратаря за 0:2.

Така можем само да съжаляваме, че няма да гледаме Xоландия по терените във Франция. За Австрия пък това бе последна проверка преди първия мач на Евро 2016 срещу Унгария на 14 юни.