Струмска слава с историческа победа

Новакът във Втора лига Струмска слава победи с 1:0 Монтана в срещата от втория кръг. Това бе и исторически първи мач за отбора от Радомир в професионалния футбол.Затова и на трибуните имаше повече от 1000 зрители, а преди мача на стадиона имаше и заря. Единственото попадение в срещата отбеляза Кристиян Тасев, който бе точен в 44-ата минута. Той засече отблизо центриране на Маджиров.

Двата отбора започнаха предпазливо, но домакините играха с повече желание и стигнаха до гол.

На почивката наставникът на Монтана Явор Вълчинов вкара в игра и Петър Атанасов, който раздвижи играта на отбора.  Особено е последните 15 минути натиска на гостите бе много силен. Опасен удар на Щерев мина  на метър пред вратата, но никой не успя да я засече. Футболистите на Монтана имаха претенции към рефера Димитър Буров за неотсъдена дузпа за нарушение срещу Айтов. Седем минути преди края при контраатака Тасев можеше да вкара и втори гол, но стреля встрани от вратата.