Китай с нови две титли на световното в Будапеща

Китай спечели нови две титли в синхронните скокове на световното първенство по плувни спортове в Будапеща, Унгария.

Шъ Тинмао и нейната партньорка Чжън Яни спечелиха на триметров трамплин. Китайките имат резултат от 333.30 точки и се поздравиха с четвърто злато от шест завършили дисциплини до момента.

Това е третата поредна титла за Китай от шампионатите на планетата в тази дисциплина. На втора позиция са канадките Дженифър Абел и Мелиса Ситрини-Бьолю. Техният актив е 323.43 точки. На трето място в крайното класиране завършиха рускините Надежда Бажина и Кристина Илиних с резултат от 312.60 точки.

Айсън Чън и Хао Ян спечелиха титлата в синхронните скококве от 10-метров трамплин на световното първенство по плувни спортове в Будапеща, Унгария. Китайците имат резултат от 498.48 точки. На втора позиция в дисциплината са руснаците Александър Бондарьов и Виктор Минибаев с 458.85точки, а трети са германците Патрик Хаусдинг и Саша Клайн - 440.82 точки.