Китайки спечелиха титлата в синхронните скокове от 10 метра на Световното първенство по плувни спортове

Китайките Цян Жън и Яцзе Си спечелиха титлата в синхронните скокове от 10 метра на Световното първенство по плувни спортове в унгарската столица Будапеща.

Двете поведоха в класирането след третия скок и до края стигнаха убедително до титлата с 352.56 точки.

Това е второ златно отличие за Жън в шампионата, която вчера триумфира със сънародника си Цзюнцзе Лян в смесените синхронни скокове от 10 метра.

На второ място днес завършиха Ре Ми Ким и Кук Хян Ким (КНДР) с 336.48 точки, а с бронза се окичиха Панделала Пам и Джун Хун Чон (Малайзия) с 328.74 точки.