Ботев Пд понесе удар преди важния мач с Бейтар (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) понесе удар само няколко дни преди важния мач от Лига Европа с Бейтар. “Канарчетата” загубиха с 0:1 от Пирин (Благоевград) в мач от първия кръг на Първа лига. Мачът се игра пред празни трибуни в Каматево заради изтърпяване на наказание от страна на пловдивчани.

Единственото попадение в срещата бе дело на Димитър Благов в 79-ата минута. Като цяло двубоят бе скучен и положенията пред двате врати почти липсваха. Като изключим гола, Пирин успя да създаде само още едно чисто положение. От своя страна пък пловдивчани бяха напълно безидейни. Опасните ситуации пред вратата на гостите бяха от няколко мелета, които не донесоха желания от “жълто-черните” резултат.

Единствената чиста голова ситуация бе в деветата минута, когато Пирин направи сериозен пропуск. Станислав Костов се възползва от дълъг пас и майсторски се освободи от играч на пловдивчани. Нападателят остана сам срещу вратаря, но шутира право в Чворович, който изби. При добавката Даниел Младенов прати топката над напречната греда.

В 68-ата минута главният съдия Никола Попов изгони от резервната скамейка Милен Радуканов заради бурна реакция от страна на треньора.

В 73-ата минута Бризола бе изведен на стрелкова позиция, но прати кълбото далеч от очертанията на вратата.

В 79-ата минута гостите поведоха. Димитър Благов бе заел добра позиция в наказателното поле и с удар по земя не остави шанс на Иван Чворович.

В минутите до края Ботев се активизира и се хвърли в атака, но нямаше никаква идея как да стигне до изравняване.

БОТЕВ (ПД) - ПИРИН (БЛ) 0:1

0:1 Благов 79

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 70. Димов, 4. Генев, 23. Минев, 6. Алваро, 7. Бризола, 8. Неделев, 10. Юсеин, 11. Тасев, 20. Косоко

ПИРИН: 22. Макенджиев, 21. Башлиев, 14. Николов, 3. Сандев, 18. Попев, 24. Костадинов, 6. Паланков, 30. Траянов, 11. Младенов, 7. Рениа, 19. Костов