Ботев срещу португалския Маритимо, ако отстрани Бейтар

Преди минути бе изтеглен жребия за третия предварителен кръг от квалификациите в Лига Европа. Двойката на българския Ботев и Бейтар Йерусалим бе изтеглена за съперник на португалския Маритимо. Разбира се, за да стигне до този сблъсък, носителят на Купата на България първо ще трябва да отстрани Бейтар Йерусалим, след като вчера двата тима завършиха 1:1 в Израел.

Двойката на Ботев и Бейтар бе непоставена в четвърта урна, където сред поставените бяха тимовете на Гент (Белгия), Спарта Прага, победителят от сблъсъка Астра (Гюргево) - Жире (Азербайджан), Евертън (Англия), Маритимо, победителят от сблъсъка Аполон Лимасол и Зария Балти (Молдова) . Втората среща-реванш срещу Бейтар “канарчетата” ще изиграят следващата седмица на стадион “Лазур” в Бургас, а победителят ще се изправи срещу португалския тим. Срещите от третия кръг ще се изиграят на 27 юли и трети август, а победителят от двойката на българския тим ще бъде домакин в първия двубой.