Резервите на "орлетата" вкараха 4 на Пирин (ГД)

Елитният Пирин (Благоевград) надигра с 4:0 участника в третия ешелон Пирин (Гоце Делчев). Контролата бе последна за "орлетата" преди старта на шампионата. В нея старши треньорът Милен Радуканов пусна в игра само резeрви и юноши, като даде почивка на всички титуляри. Единствено Аймен Суда игра пълни 90 минути, тъй като ще почива в първите шест мача на Пирин от първенството.

Първото полувреме не бе от най-интересните - с по едно положение и пред двета врати. Първо Аймен Суда стреля близо до гредата, а малко по-късно Виктор Шишков нацели градата до Краси Костов.

След почивката на терена имаше само един отбор, този на "орлетата". В 59-ата минута Суда след самостоятелен пробив вкара за 1:0, а малко след това пак той бе близо до втори гол, но от голлинията изби защитник на неврокопчани. В 70-ата минута Тодор Траянов центрира, а Божинов вкара за 2:0. Най- красивото изпълнение бе на младока Любомир Цолев, който от на 30 метра вкара в опразнената врата. Крайното 4:0 фиксира Аймен Суда в 79-ата минута.

Часове преди мача административния директор картотекира в БФС футболистите, с които Пирин ще започне първенството.