Байерн вдигна оборотите с 9:1 (видео)

Втората лятна контрола на Байерн (Мюнхен) се превърна в голова фиеста. Баварският гранд разгроми аматьорския ФСВ Ерланген-Брюк с 9:1 и показа доста повече желание за игра, отколкото в първата си проверка. На полувремето резултатът беше 5:0, а след почивката съставът на Карло Анчелоти реализира още 4 гола. В двубоя взеха участие Матс Хумелс, Хавиер Мартинес, Хуан Бернат, Кингсли Коман и Томас Мюлер.

Съставът на ФСВ Ерланген-Брюк, който играе в пета дивизия, подходи доста смело в началните минути, но след четвърт час допусна попадение, дело на Франк Евина. Малко след това Марко Фридъл удвои, а Евина направи 3:0 с глава. Последваха и два гола на Кингсли Коман.
През второто полувреме бяха направени доста смени, а за Байерн се разписаха Михаел Щрайн, Марко Хингерл (2) и Рафаел Обермайер. Единствения гол за домакините вкара Марио Фот в 85-ата минута.

От днес в подготовката на Байерн ще се включат и почти всички национали, които имаха по-дълга почивка. Отборът ще участва на Telekom Cup в Мьонхенгладбах на 15 юли, а след това предстои турнето в Китай и Сингапур между 16 и 28 юли.

Съставът на Байерн: Щарке (46 - Хофман); Тюркалеши (60 - Обермайер), Мартинес (60 - Файн), Хумелс (60 - Маи), Бернат (46 - Кьон); Пантович (46 - Тарнат), Фридъл; Коман (60 - Хингерл), Мюлер (60 - Винтцхаймер), Тилман (60 - Щрайн); Евина