Байерн вкара 4 в първата си контрола (видео)

Германският гранд Байерн (Мюнхен) стартира предсезонните си проверки с победа 4:1 срещу аматьорския Волфратшаузен. Двата тима се бяха разбрали да изиграят две полувремена по 30 минути. Съставът на Карло Анчелоти включваше предимно футболисти от младежкия тим, но на терена се появиха и звездите Матс Хумелс, Томас Мюлер и Кингсли Коман.

Резултата откри Мануел Винтцхаймер с шут от границата на наказателното поле в 3-ата минута. Мюлер направи няколко пропуска, преди в самия край на полувремето да удвои преднината на Байерн. На почивката Анчелоти направи пет смени, а младокът Франк Евина се разписа на два пъти и загатна за големия си потенциал. В последните секунди Потенца се разписа за Волфратшаузен.

Около 4000 зрители изгледаха мача, а следващата контрола на Байерн е срещу ФСВ Ерланген Брюк в неделя.