Берое загуби минимално от Бней Йехуда (видео+галерия)

Берое отстъпи с минималното 0:1 на израелския Бней Йехуда в приятелска предсезонна среща, играла се на базата на националния отбор в софийския квартал "Бояна", съобщават от клуба. И двата отбора изиграха динамичен двубой, а единственото попадение в срещата падна след почивката. Като титуляр днес започна новото попълнение на старозагорците Серджиу Негрут, а през втората част в игра се появи и другият румънец Драгош Фиртулеску.

В 5-ата минута удар от далечна дистанция от страна на гостите бе овладян безупречно от стража Михаил Михайлов. Пет минути след това Педро Еуженио бе изведен на стрелкова позиция и вкара топката във вратата, но попадението бе отменено поради засада. Секунди след това удар на Ерик Почански, изведен от Карлос Охене, премина покрай целта.
Берое - Бней Йехуда
В 22-ата минута Борислав Цонев проби в наказателното поле и стреля към целта, но стражът на гостите имаше късмет и отрази удара в корнер. При последвалото центриране Ерик Почански игра с глава, но слабо и това не затрудни вратаря на Бней Йехуда. В 34-ата минута гостите получиха нов шанс, центрирайки от пряксвободен удар в наказателното поле, където играч на Бней Йехуда засече кълбото, но бе неточен.

Две минути преди края на първата част хубава акция, преминала през Карлос Охене, Педро Еуженио и Ерик Почански, завърши с изстрел на последния, който обаче бе неточен и топката напусна пределите на терена в аут.
В 48-ата минута Мартин Райнов се пребори за топката след неточно подаване от страна на Емин Ахмед и стреля от дистанция, но бе неточен.

В 57-ата минута гостите излязоха напред в резултата след бърза контраатака от своя страна Ц 0:1. Пет минути по-късно играч на гостите засече с глава центрирана в пеналта топка, но бе неточен.

В 73-ата минута новото попълнение на старозагорците Драгош Фиртулеску центрира остро в малкия пеналт, но там под топката остана Ерик Почански. Седем минути по-късно в идентична ситуацията, този път в борба за топката, бе Мартин Райнов, който я засече с глава, но стражът на гостите изби. В 84-ата минута отново румънецът центрира в пеналта, където Асен Георгиев засече с крак, но изпрати кълбото встрани от целта.
Две минути преди края на срещата Ерик Почански бе фаулиран в наказателното поле и главният арбитър Ивайло Стоянов посочи точката за изпълнение на дузпа, с която се нагърби именно потърпевшият в ситуацията, но вратарят на гостите спаси.

Това бе и предпоследната приятелска среща на Берое по време на лятната подготовка, а в петък, 7-и юли, възпитаниците на Александър Томаш ще се изправят срещу тима на ЦСКА-София.

Берое (първо полувреме): Михаил Михайлов, Георги Динков, Александър Хардалов, Павел Виданов, Милен Желев, Карлос Охене, Борислав Цонев, Педро Еуженио, Ерик Почански, Мартин Райнов и Серджиу Негрут.

Берое (второ полувреме): Михаил Михайлов (70ЦБогомил Цинцарски), Георги Динков (62ЦКамен Хаджиев), Веселин Пенев, Асен Георгиев, Емин Ахмед, Карлос Охене (58ЦКохей Като), Борислав Цонев, Педро Еуженио (64Денислав Станчев), Ерик Почански, Мартин Райнов (84ЦНикола Гавов) и Драгош Фиртулеску.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg