Грузия с първа победа във Велико Търново

Грузия постигна първата си победа на Световната купа. В мач от Група “В” на надпреварата във Велико Търново грузинците надиграха с 34:26 тима на Великобритания и се изравниха по точки с британците – по 2.

Младият отбор на Грузия започна по-силно още от първия сигнал и трупаше системно преднина, която на почивката бе от 6 гола – 17:11. След почивката британците опитаха по-сериозен отпор, но успяха само да скъсят леко изоставането си. В крайна сметка след 34:26 победата бе за Грузия.

Теймураз Оржоникидзе вкара 7 гола, а вратарят на тима Александър Хандоишвили беше избран за най-добър в редиците на победителите. Избраният за играч на мача за британците Томеу Лопес вкара 5 гола, а с 6 завърши Брайън Линдзи.

Рикардо Васконселос, старши треньор на Великобритания: Тежък мач за нас. Не успяхме да се справим добре в някои фази на нашата игра. Но още веднъж искам да кажа, че съм горд от момчетата от начина им на игра, от реакциите им и от държанието им на терена. Това все пак е много ценен опит за нас и още една стъпка в развитието ни. Ние винаги играем за победата и ще опитаме да победим в последния си мач. Мога само да обещая, че ще дадем всичко от себе си.

Марк Хоукинс, разпределител на Великобритания: Разочаровани сме, опитвахме да бъдем равностойни до края на мача, но не се получи. Трябва да се подготвим за утрешния мач и да покажем най-доброто от себе си. Ще видим дали ще успеем да се противопоставим.

Андрий Портной, помощник треньор на Грузия: Днес играхме много добре в защита и организирано в нападение. Утре ще направим тренировка и ще поработим върху тактиката за следващия ни двубой. Момчетата изпълниха задачата си днес, въпреки че практически играхме с втория си състав. Доволни сме от играта ни, най-вече заради играта ни в защита.