Отборът на Великобритания започна с победа участието си в Група “D” на Световната купа. Британците надиграха категорично тима на Малта с 24:18 (12:8) и заедно с Люксембург излязоха на първото място в групата.

Момчетата от Острова не оставиха никакви съмнения в по-високата си класа и зарадваха група от близо 20 души, дошла да ги подкрепя. Началото на срещата бе равностойно, но още до почивката британците натрупаха комфортен аванс от 4 гола преднина – 12:8.

След почивката британците продължиха с по-добрата си игра и заслужено спечелиха първите си точки в турнира. Утре от 18,00 часа Великобритания играе срещу Грузия, а два часа по-късно е другият двубой от групата между Люксембург и Малта.

Рикардо Васконселос, старши треньор на Великобритания: Винаги е хубаво да побеждава, но не съм прекалено доволен от играта ни. Мисля, че можем и по-добре. Но първият мач винаги е проблем, защото това е дебют за някои от нашите момчета в международен мач, така че е очаквано това, че през първото полувреме бяхме малко нервни. След това контролирахме нещата. Доволни сме от победата. Нашата основна цел тук на турнира е да се развиваме, да подготвяме тима си в дългосрочен план.

Брайън Негрет Линдзи, ляво крило на Великобритания: Изиграхме този мач като отбор и това е най-важното. Предстоят ни още два много трудни мача, но ние сме готови. Мисля, че можем да минем груповата фаза и после да видим какво ще стане. Мисля, че имаме шансове за едно от първите три места в турнира. Ще играем мач за мач.

Джоузеф Атард, старши треньор на Малта: Беше тежък мач и за двата отбора, но за съжаление ние допуснахме много грешки, в това число и технически. Мисля, че имаше много напрежение в играта ни, което ни коства много. Гледах двубоят между Люксембург и Грузия, те са сериозни отбори и трябва да играем на лимита си, за да ги затрудним. Но не искам отборът ми да играе уплашено. Ще дадем всичко от себе си.

Филип Мифсуд, разпределител на Малта: Като цяло съм доволен от представянето ни, но проблемът беше, че в доста ситуации ни липсваше концентрация. Това все пак е ценен опит за нас и ще продължим по същия начин. Искам специално да благодаря на всички за организацията. Знам, че следващите ни мачове ще бъде много трудно, но ще видим какво ще успеем да вземем от тях. Ще е важно да натрупаме още опит.