Венецуела срещу Уругвай на полуфиналите на Световното за младежи

Венецуела и Уругвай се класираха за полуфинал на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години, като ще играят един срещу друг. Венецуела отстрани САЩ, а урусите се промъкнаха след дузпи срещу Португалия. Венецуела и САЩ не си вкараха голове в редовното време, но в продълженията паднаха три. Адалберто Пенярадна в 97-ата минута откри резултата, а в 115-ата Нахуел Ферареси покачи на 2:0. Само след две минути янките възстановиха надеждите си с попадение на Джеръми Ебобисе, но оставащите три минути не стигнаха за нов гол. За САЩ отпадането на четвъртфинал на Световно до 20 години е второ след това преди две години в Нова Зеландия. Тогава обаче те бяха победени от Сърбия, която в крайна сметка триумфира като шампион. Американският отбор трябва да благодари на вратаря си Джонатан Клинсман, който се изяви с няколко добри намеси в редовното време и запази нулевото равенство. В 97-ата минута то беше разчупено, когато Самуел Соса проби от ляво и пусна пас по земята към Пеняранда, който отблизо не сбърка. Пет минути преди края Ферареси покачи на 2:0 с удар с левия крак.

В другата среща португалците платиха цената на слабите нерви и лошо изпълнените дузпи, отпадайки от Уругвай след 2:2 в редовното време и продълженията. Урусите триумфираха с 5:4 и отново са на полуфинал, както беше и през 2013-а година. Още в 55-ата секунда Шанде Силва откри резултата за португалците, което е 8-и най-бърз гол на Световните първенства в тази възраст. Нападателят на Витория Гимараеш се стрелна напред след пас на Рубен Диаш и сам срещу вратаря на сбърка. Но Уругвай изравни в 15-ата минута чрез Сантяго Буено. Но Диого Гонсалвеш, който е претендент за голмайсторската корона на първенството, вкара за 2:1 за Португалия в 41-ата минута. Равенството беше фиксирано от Федерико Валдерде, който се разписа от дузпа веднага след началото на второто полувреме. При наказателните удари португалците изпуснаха последните три, което им костваше победата. Сантяго Буено, който изравни, вкара при 7-ия опит за Уругвай.