Младият Юнайтед зарадва "Олд Трафорд" преди големия финал (видео)

Манчестър Юнайтед завърши кампанията в Премиър лийг с победа, надделявайки с 2:0 над Кристъл Палас на "Олд Трафорд". Двубоят нямаше отношение към крайното класиране, тъй като бе ясно, че при всякакъв развой "червените дяволи" ще завършат на шесто място. Това, в съчетание с факта, че в сряда Манчестър Юнайтед играе с Аякс на финала в Лига Европа, накара Жозе Моуриньо да заложи на доста млад състав. Именно един от дебютантите - Джош Харъп, откри резултата в 15-ата минута. Пол Погба удвои четири минути след това.

Специалния спази заканата си и заложи на четирима пълни дебютанти. Жоел Перейра започна на вратата, халфовете Скот Мактомини, Деметри Мичъл и Джош Харъп също бяха титуляри. Алекс Туанзебе и Тимъти Фосу-Менса също. Ерик Байи, Фил Джоунс, Пол Погба, Джеси Лингард и Уейн Рууни бяха останалите избраници на Моуриньо. 16-годишният Анхел Гомес остана на скамейката за началото и се появи в игра четири минути преди края, превръщайки се в най-младия играч на Манчестър Юнайтед, дебютирал в Премиър лийг.

Джеймс Макартър и Патрик ван Аанхолт започнаха за Кристъл Палас.

Само след 1/4 час игра един от дебютантите в селекцията на Моуриньо блесна с майсторски гол. Погба изведе много добре Джош Харъп, който финтира с едно движение Кели и стреля в далечния ъгъл, давайки аванс на домакините. Четири минути след това Погба, който асистира за първото попадение, удвои. Лингард отне от Заха в собствената си половина, дриблира около 50-ина метра с топката, след което намери Погба на далечната греда. Французинът стреля под плонжа на Хенеси за 2:0.

Моуриньо направи две смени в интересен момент - точно преди почивката. Погба и Лингард бяха заменени от Карик и Марсиал.

В 55-ата минута Бентеке бе близо до това да намали, но белгиецът нямаше късмет, тъй като неговият удар с глава срещна гредата. До края гостите пропуснаха още няколко възможности, като стражът на "червените дяволи" Перейра също се отчете с добри намеси.

Манчестър Юнайтед завърши на шесто място с актив от 69 точки. Кристъл Палас финишира 14-и.