Байер шамароса мечтите на Херта за групите на Лига Европа с шест гола (видео)

Отборът на Херта (Берлин) изпусна петата позиция в шампионата на Германия, която щеше да прати столичани директно в групите на Лига Европа, след като се сгромоляса с 2:6 като домакин на Байер (Леверкузен) в последния си мач в Бундеслигата. Играчите на Пал Дардай се нуждаеха само от точка срещу “аспирините”, които не се бореха за нищо, но получиха звучен шамар по амбициите си.

Гостите отчаяха берлинчани още през първата част, когато вече водеха с 3:0. Два гола вкара Кай Хавертц, а резултатът откри Хавиер Ернандес. През втората част Щефан Кийслинг и Чарлес Арангис с две дузпи довършиха Херта, а последното попадение бе дело Йоел Похянпало. За Херта пък през втората част вкараха Мичел Вайзер и Сами Алагуи също от дузпа, но нито за момент надеждите на домакините не бяха близо до завръщане.

Така Херта финишира на шеста позиция в класирането с 49 - толкова има и Кьолн, но по-добрата голова разлика праща “козлите” директно в групите. Берлиначни пък ще трябва да минат през квалификациите, за да участват в основната фаза на Лига Европа. Байер от своя страна изпраща един от най-слабите си сезони в последно време и приключва на 12-а позиция в 41 точки, което е само на четири от мястото за плейоф за оставане.