Наполи отново напълни мрежата на Джо Харт

Отборът на Наполи унижи Торино в мач от 36-ия кръг на Серия "А". "Небесносините" разпиляха с 5:0 като гост "биковете", които за втори път през този сезон получат пет попадения от южняците. Английският вратар Джо Харт трябваше пет пъти да вади топката от мрежата и в първата среща на "Сан Паоло", когато домакините спечелиха с 5:3, а Дрис Меертенс вкара четири попадения. Белгиецът пак бе на висота, отбелязвайки третия гол в 72-ата минута, а също така асистира за второто попадение. Хосе Кайехон (7, 76), Лоренцо Инсиние (60) и Пьотр Желински (78) отбелязаха другите попълнения за неаполитанците.

Тимът на Маурицио Сари отново демонстрира отличната си форма, като от самото начало взе инициативата, а още в 7-ата минута поведе с гол на Кайехон. Торо бе без своя треньор Синиша Михайлович, който поради наказание гледаше срещата от трибуните, а това се оказа решаващо. След ранното попадение Наполи контролираше мача, като пропусна да удвои до края на първата част.

Второто полувреме светкавична контраатака завърши с 16-ия гол за сезона на Инсиние. Неаполитанецът бе намерен от Меертенс в 60-ата минута, а последният направи 3:0 в 72-ата минута. Попадението му бе под номер 25 в първенството от 33 мача.

Головият фестивал продължи с ново попадение в мрежата на Харт, което падна в 76-ата минута. Бившият играч на Реал Мадрид Кайехон отново се разписа, като вече има 13 гола в тази кампания. 120 секунди по-късно резервата Желинки тотално нокаутира Торо с пети гол.

Така Наполи вече има 80 точки и заема втора позиция. Тимът вече 12 гостувания няма поражение - 10 победи и две равенства, докато Торино прекъсна серията си от девет срещи на "Олимипко" без загуба.
Играчите на Сари имат най-доброто нападение с 86 гола, а 46 от тях са отбелязани далеч от дома.

Торино остана с 50 точки на девето място.