Наполи завърши с много рекорди

Отборът на Наполи завърши подобаващо най-добрия си сезон като спечелени точки в Серия "А". Играчите на Маурицио Сари до последно мечтаеха за второто място, което гарантира участие в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът имаше нужда от трите точки в гостуването на Сапдория, които бяха постигнати, но Рома спечели инфарктно с 3:2 домакинството си на Дженоа, като "вълците" завършиха на второ място.

На "Луиджи Ферарис" Наполи поведе в 36-ата минута. Тогава Ригони изби топката на Кайехон, но коженото кълбо попадна в краката на Дрис Мертенс, а белгиецът бе точен. Това бе негов 28-и гол за сезона, като само едно попадение не му стигна, за да стане голмайстор на първенството, където бе изпреварен от Един Джеко. Вторият гол падна в 42-ата минута, когато страхотно изпълнение на Лоренцо Инсиние прати топката в горния ъгъл на вратата на Самп. Неаполитанецът вкара своя 18-и гол, който е и рекорден за един сезон.

Капитанът Марек Хамшик в 49-ата минута подпечата победата на "небесносините", като вкара 12-то си попадение. Словакът изравни своя личен рекорд. Голмайсторът на "моряците" Фабио Куалярела намали след удар с десния крак. Бившият нападател на Наполи също завърши сезона с 12 попадения. Хосе Кайехон в 65-ата минута също записа името си сред голмайсторите, като така четиримата офанзивни футболисти на Наполи се разписаха в последната среща за сезона. Рики Алварес оформи крайното 2:4 в последната минута.

Наполи завършва сезона с няколко клубни рекорда - 86 точки, 94 отбелязани гола, 26 победи, най-много победи като гост, най-много поредни победи като гост. Самп пък остава на десето място с 48 точки.