Русия си върна първото място

Русия си върна първото място в група "А" на световното първенство по хокей на лед, след като разгроми с 6:0 Словакия в петия си мач на турнира. Руснаците са с 14 точки и водят с две пред Съединените щати, които се наложиха с 5:3 над Латвия по-рано днес.

Русия реши изхода на мача още в първата третина, след като Евгени Даданов вкара голове във втората и 14-та минута, като и в двата случая му асистираха Никита Гусев и Вадим Шипачьов. Андрей Миронов покачи на 3:0 в последните секунди на първата част, а през втората се разписаха Никита Кучеров и Иван Телегин. Владислав Гавриков пък оформи крайното 6:0 само 4:13 минути преди финалната сирена.
Словакия напуска почти със сигурност турнира, след като изостава с пет точки от Латвия само два мача преди края на група "А".

Беларус изхвърли Словакия в Дивизия I-A, след като спечели директния двубой с 5:2. Белорусите поведоха с гол на Александър Павлович в средата на първата третина, но словаците стигнаха до пълен обрат с шайби на Зига Йеглич и Давид Романов в рамките на две минути в края на първата част. Евгени Ковиршин обаче изравни след 29 секунди игра във втората, а до нейния край се разписаха Павлович, Иля Шинкевич и Андрей Стас, които оформиха крайния резултат.

Беларус записа петата си поредна победа над Словения на световни първенства, но няма шанс за място на осминафиналите през група "Б".