Хамбургер измъкна точка от Гелзенкирхен (видео)

Отборите на Шалке 04 и Хамбургер ШФ направиха 1:1 в двубой от 33-ия кръг на германското първенство. Пиер-Мишел Ласога изравни за гостите в 92-ата минута с първия си гол за сезона. Преди това Гуидо Бургщалер беше извел напред "кралскосините", които ще завършат в средата на таблицата. Тимът на Маркус Гисдол в момента е на баражната 16-а позиция и ще драпа със зъби и нокти за оцеляване.

Гостите от Хамбург започнаха по-добре и по-лесно организираха нападенията си. Въпреки това в 25-ата минута получиха гол. Набил Бенталеб центрира и Гуидо Бургщалер реализира хубаво попадение с глава за 1:0. Това беше девето попадение за нападателя за "миньорите", като куриозното е, че Бургщалер продължава да е лидер при голмайсторите и на Нюрнберг, след като игра там през есента. В 39-ата "Шпортферайн" изпусна страхотно положение за изравняване. Готоку Сакай не стреля добре от 13 метра след грешка на Бенедикт Хьоведес. В края на полувремето гостите отправиха още два опасни шута.

И през второто полувреме Хамбургер воюва усърдно, за да промени резултата. Драмата дойде в края на срещата. В 92-ата минута Люис Холтби намери резервата Пиер-Мишел Ласога, който отбеляза от седем метра за 1:1. В 94-ата топката попадна в мрежата на гостите, но при вдигнат флаг на страничния рефер.

Така срещата завърши 1:1 и всичко ще се решава след седмица. В Хамбург пристига Волфсбург и нищо чудно това да е голямата битка кой да не играе бараж за оставане.