Голов спектакъл с марка "Дунав-Лудогорец" пред пълен стадион в Русе! (видео)

Отборите на Дунав и Лудогорец изнесоха пореден спектакъл. В мач от 32-ия кръг на Първа лига двата тима завършиха 2:2. Първият гол бе дело на Васил Шопов в 13-ата минута. В 66-ата Клаудио Кешеру изравни. В 77-ата минута Карагарен покачи на 2:1. Две минути преди края на мача Милчев си вкара автогол за 2:2. Преди мача на Черно море с ЦСКА-София Дунав е на четвърто място в класирането и продължава битката за участие в Европа.

Срещата бе белязана с две съдийски неточности. Главният съдия не свири дузпа за игра с ръка на Марселиньо в наказателното поле, а страничният рефер не видя, че Ненов е в засада при втория гол на Дунав.

Първата опасност бе пред вратата на гостите. Будинов отправи опасен изстрел с глава, но Ренан със сетни усилия изби в корнер.

В 13-ата минута Дунав зарадва хилядите фенове по трибуните на стадиона в Русе. След бърза атака от страна на домакините и неумела намеса на бранителите на Лудогороц, кълбото попадна в Шопов, който отблизо не сбърка за 1:0.

В 16-ата минута Вандарсон си извоюва добра позиция за стрелба, но не уцели вратата.

В 26-ата минута русенци сътвориха поредната си добра атака. След центриране отляво Будинов върна успоредно на голлинията, Ренан се хвърли и прати топката в краката на Васил Шопов. Той шутира без да се бави, но Хосе Паломино в последния момент отби кълбото, което летеше към вратата.

В 39-ата минута Клаудио Кешеру подаде към Абел Анисе, който пое и излезе сам срещу вратаря. Халфът шутира по земя в страничната греда.

През втората част феновете по трибуните станаха свидетели на голово шоу.

В 66-ата минута Марселиньо изведе Кешеру на голова позиция и голмайсторът на "орлите" изравни. Румънецът майсторски се извъртя, стреля в обратния ъгъл и не остави никакъв шанс на Станислав Антонов.

Малко по-късно топката удари ръката на Марселиньо в наказателното поле, но съдията Георги Кабаков не отсъди дузпа.

В 77-ата минута Карагарен отблизо покачи на 2:1 за радост на феновете, които са напълнили стадиона в Русе. Голът обаче бе от засада, тъй като Ненов бе пред защитата преди да центрира в наказателното поле.

Две минути преди края на мача "зелените" изравниха. След опит на Джонатан Кафу да опъне мрежата Милчев си вкара автогол за крайното 2:2.

В 90-ата минута Вандерсон пропусна сам срещу вратаря.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 2:2